Opublikowano:

Jak wybrać dobrego architekta lub biuro projektowe?

Szukanie architekta nie powinno  nikomu sprawiać problemu. Wystarczy wejść do internetu i wpisać słowo ?architekt?. W internecie można odkryć wiele dobrych biur architektonicznych , a oprócz tego stron, gdzie reklamują się architekci.

Jeżeli mieszkasz np. w takich aglomeracjach jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Gdańsk na 100 procent będziesz miał sposobność porównywania najlepszych architektów, ponieważ na tych rynkach jest mocna rywalizacja o miano najlepszego biura architektonicznego.

Na pewno czas poszukiwań architekta ma możliwość być nierzadko dość długi. Jest kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć biuro projektowe albo dobrego architekta.

Po pierwsze: patrz na wygląd strony. Dobry architekt dba o prawie każdy detal strony.

O ile posiada słabą stronę, oznacza to, że nie jest dobry architektem albo jego biuro

projektowe nie ma pieniędzy na dobrą stronę. Może to oznaczać, że jest on mało popularny. Brak popularności w tej dziedzinie = kiepski jakości projekty architektoniczne.

Druga rzecz  na którą  warto zwrócić uwagę decydując się na architekta lub biuro architektoniczne – to portfolio. Patrz jak wykonywane są wizualizacje, zdjęcia.

Dobry architekt dba o przedstawienie swoich prac, ponieważ wie, że klienci

decydują się na jego projekty biorąc po uwagę piękno architektury.

Dobry przykład strony biura projektowego znajdziesz tutaj: biuro architektoniczne Katowice.

Z pewnością w internecie znajdziesz wielu dobrych architektów. Pamiętaj, by wybierać tych, którzy posiadają swoją stronę internetową. O ile architekt albo biuro projektowe nie posiada strony, oznacza, że nie woli zdobywać nowych klientów i obce mu są nowe technologię.  Warto również zobaczyć na forach architektonicznych czy wybrany przez Ciebie architekt lub biuro architektoniczne posiada  wystawioną opinię albo referencję.

Ze stuprocentową pewnością znalezienie architekta w internecie nie jest nieproste, ale nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania i rozmowy. Rozmowa w biurze architektonicznym da Ludzie więcej niż szperanie po forach i pytanie innych o opinie na temat wybranego przez  Ciebie architekta.