Opublikowano:

Kiedy samochód jest w naprawie

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy ludzie, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje przynajmniej niewielka stłuczka. Kłopotem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale przede wszystkim strata czasu, jaka wiąże się przynajmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą samochody. Pal sześć jeżeli uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W większości wypadków jednakże samochód wymaga bardziej niełatwych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na kilka dni,

Jeżeli już nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest wymagany codziennymi. Mając bowiem bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Należy jednak pamiętać, że wraz z otrzymaniem auta zastępczego zobowiązujemy się do odpowiedniego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są najczęściej wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno posiadać parametry zbliżone do naszego. Jeśli wypożyczalnia nie dysponuje odpowiednim pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Brzesko.

Dodaj komentarz