Opublikowano:

Marketing dla biznesu w sieci

Jeszcze dziesięć lat temu priorytetowym źródłem promocji w internecie zostały maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali wszelakiego rodzaju oferty. Po kilku latach prawie każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się promocji na wortalach. Internauci jednakże bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako element strony (który w ogóle ich nie interesuje). Ludzie z wizją jednak nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do potencjalnych klientów. Ichniejszym sposobem jest stworzenie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero w przyszłości produktem, który przedstawia. Reklama powinna być interesująca sama w sobie. Uprzednio wspomniane sposoby reklamy w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj natomiast posiadamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na serwisach społecznościowych są rewelacyjnie odbierane przez widzów. Najbardziej rozchodzą się wśród użytkowników globalnej sieci internet takie reklamy, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy kolekcja postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Kiedy tworzy się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że całość była jedynie reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ichniejszym naturalnej awersji do reklamy). Inni natomiast stwierdzą, że była to bardzo dobra zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją także w sam produkt). 
Dzisiaj możliwości jest wiele. Należy jedynie zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że ażeby oni czegoś chcieli, najpierw powinno się im coś dać. Marketing, która stwarza zainteresowanie samą sobą jest aktualnie takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Więcej informacji na stronie: http://instytutreklamy.com.pl/dlaczego-pozycjonowanie-jest-priorytetowe.

Dodaj komentarz