Opublikowano:

Piękne krajobrazy z drona

{W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się drony. Na start były one traktowane jako zabawki, niemniej jednak aktualnie coraz bardziej zyskują na znaczeniu. W wielu krajach wykonywane są aktualnie testy, które mają później umożliwić dronom dostarczanie paczek oraz dodatkowo zakupów do naszego domu.

Na drony roznoszące zakupy należało będzie na nieszczęście poczekać jeszcze kilka lat, niemniej jednak już w tym momencie warto zaznajomić się z tym sprzętem. Aktualnie niezwykłą popularnością cieszy się użytkowanie dronów do budowy wspaniałych fotografii oraz fotografii z lotów ptaka. Zbudowanie wspaniałych ujęć z lotu ptaka za pomocą drona nie jest niestety łatwe. 
Najtrudniejszym aspektem jest umiejętność latania tym dość specyficznym sprzętem. Samo opanowanie latania nie zajmie wam długo, jednak niestety istnieje sporo zagrożeń w powietrzu dla waszego drona. Nawet najlepsi profesjonaliści potrafią w pełni zniszczyć ten dość drogi sprzęt. Nierzadko wystarczy kilka ptaków albo bardzo silny podmuch wiatru i wasz dron uderzy o skałę i zostanie całkowicie zniszczony. Jeżeli zatem do tej pory nie mieliście okazji nigdy latać dronem, to nie ma co inwestować w tym samym momencie w bardzo drogie, profesjonalne drony. Modele służące do wykonywania bardzo wysokiej jakości zdjęć albo filmów kosztują od około dziesięciu tyś. w górę. Większość fachowców poleca natomiast drony kosztujące co najmniej dwadzieścia tyś.. Warto więc na początku zainwestować w o wiele tańszy sprzęt za pomocą którego nauczycie się idealnie obsługiwać drona. Gdy nauczycie się już pewnie wykorzystywać drona w powietrzu, warto wówczas zainwestować w fachowego drona do kręcenia filmów. Przy używaniu profesjonalnego sprzętu warto zawsze sprawdzać prognozę pogody i nie latać dronem, o ile obecnie istniejące warunki atmosferyczne mogłyby uszkodzić waszego drogiego drona. 
Sprawdź: http://projektdron.com.pl. |Czym są drony znakomita większość z nas już chyba wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a dodatkowo nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednak dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby rzeczywiście był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są w bardzo wielu sytuacjach używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas należy przelecieć swoją maszyną określony stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. A dodatkowo, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga przeznaczenia bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a także powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, ale także podczas wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i rzeczywiście uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Polecam: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-1/.

Dodaj komentarz