Opublikowano:

Porady prawne 

Podział majątku jest zawsze najbardziej kontrowersyjną rozprawą sądową wzbudzającą sporo wrażeń. Po wielu latach małżeństwa posiadacie wraz z partnerem pokaźny majątek, który nagle musi zostać podzielony na pół. Oddanie połowy swojego dorobku życiowego jest trudne, niemniej jednak na nieszczęście jest konsekwencją wzięcia rozwodu.

Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie swoich strat. Podział majątku dokonany po połowie to najczęściej tylko teoria. Dobry prawnik spowoduje, że uzyskacie od sześćdziesięciu do wręcz siedemdziesięciu procent wartości własnego majątku. Jeżeli już przez sporo lat małżeństwa zgromadziliście pokaźny kapitał wspólny, to zdecydowanie warto powierzyć sprawę dla doświadczonego prawnika, który od wielu lat pomaga dla sowich klientów wywalczyć jak największy majątek. 
Kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach majątkowych posiada na nieszczęście dość wysoki cennik za swoje usług. Średnio adwokaci za reprezentowanie swoich klientów w sądzie zgarniają kilka tysięcy pln. Im bardziej renomowana kancelaria, tym niestety opłaty mogą być wyższe. Zdecydowanie jednak warto zainwestować własne środki finansowe w dobrego prawnika, gdyż w ten sposób uzyskacie większą część waszego wspólnego majątku. Zatrudnienie adwokata jest dosłownie konieczne, jeżeli na taki krok zdecydowała się druga strona. Jeżeli już nie wynajmiecie prawnika, to adwokat waszego byłego już małżonka spokojnie wywalczy dla własnego klienta większą część wspólnego majątku. Wasza sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej, kiedy druga strona posiada też prawo do opieki nad dziećmi. 

Sprawdź również informacje na stronie: Kancelaria adwokacka Ciechanów.

Dodaj komentarz