Opublikowano:

Wybierz najlepszą szczoteczkę

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, ale również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie także płytko osadzone nerwy, najlepszym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Jednocześnie też nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca również może go posiadać niedużo. Fluor, który jeszcze ostatnimi czasy wychwala no, jako najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a dodatkowo nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takim wypadku niezbędne jest też stosowanie jedynie pastelowych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają kłopoty z krwawieniem dziąseł paradontoza oraz z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobności powstawania niewielkich stanów zapalnych, które później mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Bacząc na te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej sytuacji indywidualnymi cechami.

Polecam: pasta do zębów.

Dodaj komentarz