Opublikowano:

Czyszczalnia do zboża

Jesień to czas, kiedy rolnicy przygotowują swoje pola do siewu. Pierwszymi pracami, które dokonywane są na polu po żniwach to przygotowywanie ziemi do siewu. W zależności od rodzaju gleby dokonać można samej orki albo poprzedzić ją głęboszowaniem i talerzowaniem.

Bardzo dobrze przygotowane podłoże pozwoli pozyskać satysfakcjonujące latem zbiory, które dla rolnika będą bardzo satysfakcjonujące.
Rolnicy coraz częściej ograniczają swoje wydatki, wybierając samodzielne przygotowanie ziarna do siewu. Umożliwia im to na zaoszczędzenie dosłownie kilkuset zł na tonie nasion. Ażeby należycie przygotować ziarno do siewu niezbędne jest wcześniejsze zaprawianie nasion. Dzięki temu ziarno, które pojawi się w glebie będzie odporne na drobnoustroje i choroby. Ominięcie tego punktu może doprowadzić do tego, że ziarno nie wyjdzie z ziemi, bowiem wcześniej zostanie zniszczone przez chorobę lub szkodniki.
Równie ważnym elementem jest czyszczenie nasion. Wiemy wszak, że skoszone ziarno zawiera w sobie różnego rodzaju zanieczyszczenia. Są to chociażby fragmenty kłosa czy chwastów. Idealnie do takiego procesu kontroluje się mobilna czyszczalnia. Wspomniana maszyna do czyszczenia nasion pracuje na zasadzie dmuchania powietrzem. Ustawienie właściwego wiatru umożliwia na odrzucenie niechcianych składników, które ostatecznie mogą wpłynąć na jakość zbiorów podczas kolejnych żniw. Warto zatem pomyśleć nad tym, czy nie warto wprowadzić w swoim gospodarstwie takich czynności. Jak można dowiedzieć się z wcześniejszej części artykułu to w znaczącym stopniu zwiększa ilość otrzymanego zboża w trakcie żniw.

Polecana strona: czyszczalnia do zboża.

Dodaj komentarz