Opublikowano:

Dżdżownice kalifornijskie sklep

Dżdżownica kalifornijska przez hodowców nazywana jest potocznie kompostowcem różowym. Jednocześnie jest to najbardziej popularna odmiana dżdżownic w Polsce. Własną dojrzałość osiąga w 100 dniu życia, choć w zasadzie ta dżdżownica może przeżyć aż 16 lat.

O ile hodowana jest w odpowiednich ustaleniach to może szybko się rozmnażać. Ponadto świetnie radzi sobie z wszelkimi odpadami, co powoduje, że najczęściej hodowana jest przez działkowiczów. Hodowla dżdżownic kalifornijskich nie jest trudna. Dżdżownicom wystarczą odpadki, które bieżąco się im podaje. O ile będzie miała dosyć pożywienia to nie opuści kompostownika, co z całkowitą czyli stu procentową pewnością również jest ich ogromną wielką zaletą.
Co jeszcze więc skłania nas do założenia hodowli dżdżownic kalifornijskich? O łatwości hodowli już wiemy. Oprócz tego łatwo adaptują się w nowym środowisku, hodowlę można prowadzić zarówno zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej hodowlę tych dżdżownic prowadzi się w kompostownikach, choć nie brakuje hodowców, którzy zajmują się ich hodowlą w pomieszczeniach przy użyciu worków lub specjalnych pojemników.
Podczas prowadzenia hodowli dżdżownic kalifornijskich głównym misją hodowcy jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności, temperatury otoczenia i odpowiedniej ilości pokarmu. Dzięki hodowli dżdżownic hodowca otrzymuje w zamian praktyczny twór próchniczy, który jest świetny dla gleby. Dzięki temu tworowi próchniczemu poprawiamy wzrost roślin, które są w jego zasięgu. Z tego właśnie względu warto odwiedzić dżdżownice kalifornijskie sklep i dokonać zakupu, po czym można zacząć ich hodowlę.

Więcej: hodowla dżdżownic kalifornijskich.

Dodaj komentarz