Opublikowano:

Komora normobaryczna – korzyści

Jeżeli pragniemy w wymierny sposób poprawić kondycję organizmu, jak też pozyskać efekt regeneracji, warto skorzystać ze sprawdzonych metod, takich jak tlenoterapia. Skuteczne dotlenienie organizmu przekłada się na korzyści zdrowotne, między innymi takie jak zintensyfikowanie procesów naprawczych przebiegających w sposób naturalny w organizmie.
Znaczenie tlenu do organizmu – co należy wiedzieć?
Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego, uczestniczy w oddychaniu komórkowym, jak również w innych procesach fizjologicznych przebiegających całym organizmie.

Podwyższone stężenie tlenu, jak też dwutlenku węgla i wodoru w komorze normobarycznej powoduje, że procesy naprawcze oraz regenerujące, które zachodzą w organizmie, zostają zintensyfikowane, co przekłada się na lepszą regenerację oraz rewitalizację przykładowo układu kostnego czy mięśniowego (zobacz więcej: tlenoterapia Uniejów). Jak się zatem okazuje, komora normobaryczna to sprawdzony sposób na to, ażeby zregenerować cały organizm, jak także zyskać efekt odmładzający, czyli np zmniejszenie widoczności zmarszczek. Jest to sposób stosowany między innymi przez osoby aktywne, a dosłownie zawodowych sportowców, którzy muszą jak najszybciej zregenerować się przed następnym turniejem czy zawodami (warto zobaczyć: tlenoterapia Łódź). Należy podkreślić, że normobaria to sprawdzona a także bezpieczna forma, z której mogą korzystać właściwie wszyscy. Warto być świadomym też, że w komorze oprócz podwyższonego stężenia gazów stosowane jest również podwyższone ciśnienie. Jeżeli już więc zmagamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, warto spróbować sesji w komorze.

Zobacz: komora normobaryczna.

Dodaj komentarz